Sauna

V našem sportovním centru jsme pro Vás připravili privátní saunovací oblast v typickém finském provedení s rozlehlou odpočívárnou a s denním nebo umělým osvětlením.

Pozitivní vliv sauny na zdraví je jasně viditelný. Teplo otevírá póry kůže a odvádí škodliviny z organismu. Neodolatelnou vlastností sauny je schopnost snímání únavy, odstraňování stresu a nervozity. Jednoznačně dochází ke zlepšení nálady. V důsledku zvýšení prokrvení a celkového zlepšení krevního oběhu se v poškozených tkáních v páře rychleji léčí poranění svalů, vazů a kloubů.

Kvůli předcházením nemocí z nachlazení je zvláště důležité pravidelné střídání teplých a studených podnětů, které zlepšují adaptační možnosti fyziologických systémů organismu.

Sauny jsou dva tisíce let starým způsobem jak podpořit činnost srdce a krevní oběh. Ve finské sauně je organismus vystaven působení teplot od 80 do 100 °C. Během saunování dochází k intenzivnímu pocení. To má za následek reakci pokožky, která se zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzována látková výměna. Relativní vlhkost vzduchu se pohybuje v rozmezí 8 – 15%.

Sauna, to není jen oddych a relaxace, to je i kosmetická péče o Vaši kůži. Pravidelnou návštěvou sauny se Vaše kůže zpevňuje a uzdravuje. Saunováním si čistíme tělo i duši.

Pro naše návštěvníky v průběhu saunové procedury zajišťujeme občerstvení nápojů a pochutin obsažených na recepci a nebo individuelně privátně dle přání zákazníka (nutno dohodnout předem při rezervaci sauny).

Saunovací prádlo – prostěradlo je možné zapůjčit od obsluhy recepce.

vice.jpg

O saunování

Přečtěte si další informace o saunování.

 

sauna2.jpg

Fotogalerie

Jak to u nás vypadá?

 

navstevnirad.jpg

Návštěvní řád

Co je potřeba vědět a čím se řídit při návštěvě sauny.

 
 

 

 

Bonasus Gym logo
Chlumec nad Cidlinou
mobil +420 605 887 217
Otevírací doba (viz Kontakt)
© 2010 Bonasus Gym. Všechna práva vyrazena. | Fragrances