O saunování

Saunujte se pouze po dobu, dokud je Vám to příjemné. Tělo si Vás samo upozorní na vhodnou chvíli k ochlazení. Za osm až deset minut vylezte ze sauny a ochlaďte se ledovou vodou v bazénu nebo studenou sprchou. Plavky pro saunu nejsou vhodné, můžete se v nich zapařit a způsobit si vyrážku. Používejte prostěradlo nebo ručník. Po saunování si tělo žádá odpočinek, proto si vychutnejte pohodu a klid na lehátku. Sauna není vhodná, když jste nemocní nebo se zotavujete. Dále sauna není vhodná, pokud máte nemocné srdce a cévy, vysoký krevní tlak, mozkové a nervové choroby a kožní nemoci.

Zvyšování obranyschopnosti:

Střídání horkého vzduchu a studené vody v těle vyvolává procesy, které prospívají obranyschopnosti proti virům. V sauně dochází k výbornému prokrvení kůže, potní žlázy vylučují z těla škodlivé látky.

Cykly saunování:

  • První a druhý cyklus přinášejí tělu osvěžení, dodají energii a povzbudí.
  • Třetí cyklus přináší odpočinek s mírnou únavou.
  • Čtvrtý a pátý cyklus přináší utlumení, vyčerpání a člověk se cítí velmi ospalý.
  • Další cykly se nedoporučují, můžou být i nebezpečné.

Názor odborníků:

Lidé vnímají saunování jako prostředek k získání příjemné nálady a celkovému povzbuzení. Odborníci dokázali, že euforie nebo psychické a fyzické uvolnění jsou ovlivněny funkcí hormonálního systému. Ten příznivě ovlivňuje i dýchání a zmírňuje bolesti kloubů a svalstva. Saunování podpoří také roztažitelnost vaziva a prokrví kloubní pouzdra. Horko umožní relaxaci pro sportovce, dodá pohodu lidem s artrózou a revmatikům.
 

Bonasus Gym logo
Chlumec nad Cidlinou
mobil +420 605 887 217
Otevírací doba (viz Kontakt)
© 2010 Bonasus Gym. Všechna práva vyrazena. | Fragrances