LYMFATICKÉ MASÁŽE

 

rezervace na tel: 603 117 811

 

 

 

Co je to lymfatický systém a jak funguje


Lymfodrenáž ovlivňuje lymfatický systém. Lymfatický systém tvoří soustava uzlin spojených cévami v nichž koluje čirá tekutina – míza (lymfa). Lymfa proniká v těle všemi tkáněmi a očišťuje veškeré buňky od nečistot i zplodin, které vznikají při látkové výměně ve většině orgánech (např.: trávení, sportu apod.).

 

Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

 

Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém žádnou svalovou pumpu jako má krevní oběh. Krevní oběh pohání pomyslná pumpa a tou je srdce. Lymfatický systém je více méně poháněn svalstvem. Při každém pohybu se svaly natahují a smršťují. Při tom vyvíjejí na lymfatické cévy tlak. Tím dochází k nasátí tkáňové tekutiny se zplodinami metabolismu a k jejich transportu do filtračních orgánů (ledviny apod.). Proto je pohyb tak důležitý! Jen ten, kdo se dostatečně pohybuje, uvádí v činnost svou svalovou pumpu a tím funguje lymfatický systém. Jinými slovy - když se hýbeme, lymfa proudí, když se nehýbeme, lymfa stojí a neodvádí toxiny.

 

 

 

 

Dobře fungující lymfatický systém je pro lidské tělo nesmírně důležitý!

 

 

Naopak jeho nadměrné zatížení toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, ozařováním, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži (je menší sportovní výkon), infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním končetin, především v oblasti kotníků, otoky v břišní oblasti nebo v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním, bolestmi hlavy až migrénami a také tvorbou celulitidy.

 

Lymfatická drenáž ruční i přístrojová se stává ze dne na den stále více potřebná pro náš dobrý zdravotní stav, vzhled a také regeneraci organismu. Podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených, urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.
 

Bonasus Gym logo
Chlumec nad Cidlinou
mobil +420 605 887 217
Otevírací doba (viz Kontakt)
© 2010 Bonasus Gym. Všechna práva vyrazena. | Fragrances